You are currently viewing Jakie wymiary powinien mieć garaż na dwa samochody?

Jakie wymiary powinien mieć garaż na dwa samochody?

Obecnie dwa pojazdy w rodzinie do standardowa rzeczy, więc potrzebny jest na nie garaż. Jeżeli masz tylko jedno auto to dobrze jest pomyśleć perspektywicznie lub też zostawić sobie miejsce na inne rzeczy przechowywane w garażu, jeśli drugi samochód nigdy się w nim nie pojawi.

Wyjaśniamy, jak duży powinien być garaż, aby móc pomieścić dwa samochody. Podpowiadamy też, jak duży powinien być Twój garaż, aby zmieściły się one w nim swobodnie.

Jak zaplanować garaż blaszany na dwa pojazdy?

Przepisy mówią w tej sytuacji, że miejsce na samochód powinno mieć co najmniej 2,3 metra szerokości oraz 5 metrów długości. Oczywiście są to wartości minimalne i warto dodać dla komfortu lub też w przypadku posiadania dużego auta trochę miejsca. Więc znacznie lepiej jest zastosować przynajmniej 2,5 metra szerokości oraz 5,5 albo nawet 6 metrów długości. Ten wymiar należy przemnożyć przez dwa – oczywiście szerokość. Daje to nam więc razem 5 metrów. Konieczne jest również doliczenie po obu stronach przestrzeni na otwarcie drzwi i przejście – co najmniej po 0,3 metra z każdej strony – oraz 0,6 metra pomiędzy samochodami. Czyli razem wychodzi 5,9 metra szerokości, ale większość osób woli 6 lub nawet 6,5 metra. I taką właśnie minimalną szerokość powinien mieć garaż na dwa samochody. Typowe wymiary sprzedawanych garaży blaszanych podwójnych wynoszą:

  • 6 na 5 metrów;
  • 6 na 6 metrów.