1. Przygotowanie terenu pod garaż blaszany

Teren pod garaż blaszany lub kojec powinien być wypoziomowany i równy. Zalecane jest zrobienie wylewki betonowej powiększonej o ok. 10-15 cm od wymiarów garażu. Dopuszczalny jest również fundament wzdłuż obrysu garażu lub stopy betonowe (min. 4 na każdym rogu). Więcej…

2. Pomiar otworu pod bramę garażową

Zamawiając bramę garażową należy podać szerokość oraz wysokość otworu. Jeżeli otwór jest nieregularny, np występują różnice w wysokości, należy wówczas podać jej najmniejszą wartość.

3. Garaż blaszany a pozwolenie na budowę

Na garaż blaszany nie jest wymagane pozwolenie na budowę. Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, Rozdział IV, Art 29 pkt. 2, mówi:

Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa (…)
wolno stojących parterowych budynków gospodarczych, garaży, wiat lub przydomowych ganków i oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki;

Jednak teoria nie zawsze idzie w parze z praktyką, dlatego niektóre urzędy wymagają tzw. zgłoszenia. Radzimy więc zasięgnąć opinii we właściwym miejscowo starostwie bądź urzędzie gminy.

4. Czas realizacji zamówienia

W większości przypadków realizacja zamówienia trwa od 7 do 14 dni roboczych. Na kilka dni przed montażem kontaktujemy się z Państwem potwierdzając dokładny czas i miejsce montażu. W przypadku nietypowych zamówień czas ten może ulec wydłużeniu.

5. Kotwiczenie garażu do podłoża

Po zakończonym montażu należy zamocować garaż do podłoża. Kotwiczenie należy wykonać we własnym zakresie jednak za dodatkową dopłatą można zlecić tę usługę ekipie montującej. Chęć zamówienia takiej usługi należy zgłosić przed planowanym montażem.

6. Składanie zamówienia

Zamówienia można składać telefonicznie, poprzez e-mail lub formularz na stronie oraz osobiście w siedzibie firmy.

7. Dostawa i płatność

O dokładnym terminie montażu informujemy kilka dni przed planowanym przyjazdem. Jest to ostatni moment na naniesienie ewentualnych poprawek czy zmian do zamówienia.
Płatność następuje gotówką po zakończonym montażu. Jest to forma rozliczenia, która gwarantuje Państwu 100% bezpieczeństwa transakcji. W przypadku gdy zamówienie dotyczy nietypowych garaży lub kojców  możemy poprosić o zaliczkę.

Zamknij
×

Koszyk