You are currently viewing Garaż blaszany czy murowany?

Garaż blaszany czy murowany?

Garaż murowany z pewnością ma wiele zalet, jednak jego budowa jest kosztowna i wiąże się z koniecznością dopełnienia wielu formalności. Dodatkowym mankamentem jest czas – budowa garażu murowanego trwa, podczas gdy garaż blaszany może powstać we wskazanym miejscu nawet w przeciągu jednego dnia. Co w takim razie wybrać?

Jeśli planujemy budowę garażu na działce mieszkalnej obok domu z pewnością warto rozważyć wybór garażu murowanego. Jeśli budujemy kolejny garaż na działce, na której mamy już garaż murowany warto zastanowić się nad wyborem blaszaka. Dlaczego? Powodów jest kilka:

  • cena,
  • czas,
  • lokalizacja.

Cena

Zakup dobrej klasy garażu blaszanego z montażem to koszt nieporównywalnie niższy od kosztu budowy garażu murowanego. W rezultacie uzyskujemy tak samo funkcjonalną przestrzeń parkingową w dużo bardziej korzystnej cenie.

Czas

Jak już wcześniej wspomnieliśmy budowa garażu murowanego wymaga czasu. Wprawiona ekipa jest w stanie zmontować garaż blaszany w przeciągu jednego, góra dwóch dni – wszystko zależy od przygotowania terenu po „budowę”. Krótki czas montażu jest szczególnie dogodny w przypadku budowy garażu na działce rekreacyjnej, ponieważ nie musimy poświęcać urlopu na doglądanie ekipy budowlanej.

Lokalizacja

Garaże blaszane to konstrukcje o naprawdę niewielkich wymogach technicznych. To pozwala na ich montaż w praktycznie dowolnym miejscu. W zależności od potrzeby garaż możemy więc zlokalizować w bezpośrednim sąsiedztwie domu lub na odległym końcu parceli.  

Garaże blaszane drewnopodobne i akrylowe

Zastanawiając się nad wyborem typu garażu warto wiedzieć, że popularne blaszaki ocynkowane to nie jedyna opcja, jaką mamy do dyspozycji planując montaż garażu blaszanego. Alternatywą są garaże wykonane z blach powlekanych. Trapezowe blachy powlekane są dostępne z wykończeniem w okleinie drewnopodobnej lub w wariancie jednokolorowym. Te ostatnie oferowane są w pełnej palecie RAL. To daje nam naprawdę nieograniczone możliwości aranżacji obiektu, który bez najmniejszego problemu dopasujemy do elewacji sąsiadującego z garażem domu lub specyfiki działki. Garaże z blachy trapezowej powlekanej są szczególnie odporne na szkodliwe oddziaływanie czynników atmosferycznych, a jednocześnie odznaczają się wysokimi walorami estetycznymi. Sprawdzony producent dodatkowo zaproponuje nam konstrukcję z profili zamkniętych zamiast kątowników, co przekłada się na stabilność i trwałość garażu oraz komfort i bezpieczeństwo jego użytkowania. Dobrze wykonana konstrukcja nie będzie wymagała obsługi przez długi czas eksploatacji.