You are currently viewing Ile kosztuje garaż blaszany?

Ile kosztuje garaż blaszany?

Garaż stanowi nieodłączny element zagospodarowania działki mieszkalnej, a coraz częściej także rekreacyjnej. Jego zadaniem jest ochrona samochodu przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz zapewnienie dodatkowej przestrzeni przechowywania. W garażu coraz częściej przechowujemy meble ogrodowe, kosiarki do trawy, narzędzia i elektronarzędzia. Jednym ze sposobów na szybkie wzniesienie garażu na działce jest wybór konstrukcji blaszanej. Ile kosztuje garaż blaszany? Od czego zależy cena obiektu?

Cena garażu blaszanego

Decydując się na zakup garażu blaszanego musimy się liczyć z kosztem od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych, przy czym ze względu na obecną sytuację na rynku i ciągłe podwyżki cen materiałów konstrukcyjno-budowlanych ceny garaży blaszanych zmieniają się bardzo szybko. Powoduje to wiele niedogodności, m.in. brak możliwości przewidzenia ostatecznej ceny garażu blaszanego z dużym wyprzedzeniem. Niemniej jednak ostateczna cena garażu zależy od szeregu czynników, które definiujemy składając zamówienie.

Nieco inaczej mają się sprawy w przypadku zakupu konstrukcji gotowych – wówczas otrzymujemy bardzo konkretny produkt w z góry określonej cenie, którego nie możemy dostosować do naszych indywidualnych oczekiwań i potrzeb. Dlatego garaże blaszane na zamówienie cieszą się znacznie większym zainteresowaniem inwestorów, nawet jeśli ich cena jest nieco wyższa niż w przypadku konstrukcji gotowych.

Zmienne decydujące o cenie garażu

Wybór garażu na zamówienie wiąże się z możliwością stworzenia obiektu garażowego w pełni dostosowanego do potrzeb klienta. W praktyce oznacza to możliwość wyboru wymiarów garażu, bramy, jakości materiałów konstrukcyjnych oraz ich wykończenia i kolorystyki. Wszystkie te zmienne decydują o tym, ile będziemy musieli zapłacić za nasz wymarzony garaż.

Podstawowym czynnikiem decydującym o cenie jest wymiar garażu. Oferujemy zarówno standardowe garaże wymiarach 3×5, jak i konstrukcje znacznie większe. Obok rozmiaru o koszcie wykonania garażu decydują wybrane materiały. Najtańsze są garaże wykonane z blachy ocynkowanej z bramą dwuskrzydłową. Druga półka to garaże wykonane z blachy z wykończeniem akrylowym. Najdroższym, a zarazem najbardziej efektownym w ofercie materiałem jest blacha w okleinie drewnopodobnej. W przypadku każdej konstrukcji za dopłatą możemy zamienić bramę dwuskrzydłową na uchylną. Na ostateczną cenę wpływa również konstrukcja dachu – garaże z dachem dwuspadowym są odpowiednio droższe.