Garaże blaszane to konstrukcje często pojawiające się na przydomowych działkach. Wykorzystuje się je zarówno do przechowywania samochodów, jak również w formie pomieszczeń gospodarczych i warsztatu. Montaż garażu blaszanego jest zadaniem trudnym do realizacji, szczególnie jeśli jesteśmy osobami niedoświadczonymi w temacie i nie posiadającymi przewidzianych do tego narzędzi. W naszym krótkim wprowadzeniu przybliżamy temat profesjonalnego montażu garaży blaszanych – podpowiadamy jak wygląda realizacja tego zadania oraz kiedy i dlaczego warto zdecydować się na tę usługę.
Garaże blaszane i ich montaż. Inwestycja na lata
Producenci garaży blaszanych oferują zazwyczaj kompleksowy pakiet usług – montaż wraz z transportem do wskazanego miejsca, wliczone już w cenę całego zamówienia. Daje to gwarancję pełnego bezpieczeństwa i dostarczenia garażu w stanie nienaruszonym, który przez wiele lat będzie pełnił swoje funkcje, tworząc bezpieczne środowisko do przechowywania samochodu.
Nowoczesne garaże blaszane są przeznaczone do montażu na różnym typie podłoża. Istnieje również możliwość ich szybkiego demontażu, gdy nie będą już wykorzystywane do użytku. Ponadto garaże można zamontować w niemal dowolnie wybranym miejscu posiadłości, zarówno w pobliżu zabudowy mieszkalnej jak i niezależnie od niej. Warto też podkreślić, że zamontowanie garażu blaszanego nie sprawia, że nie będziemy mogli rozbudować jego konstrukcji w przyszłości. Istnieje możliwość dodania kolejnych segmentów, które pozwolą zwiększyć użyteczność garażu.
Prawidłowy montaż garażu blaszanego
By montaż przebiegł prawidłowo, warto powierzyć to zadanie specjalistom. Do jego przeprowadzenia konieczne będzie uprzednie samodzielne przygotowanie podłoża. Można w tym celu stworzyć wylewkę betonową, nieco większą niż powierzchnia garażu. Na niej należy osadzić garaż, a następnie przytwierdzić, korzystając ze specjalnych mocowań. Mogą być to otwory wywiercone w powierzchni podłoża, w które wprowadzimy elementy mocujące. Będzie to solidne zabezpieczenie przed najcięższymi wichurami i opadami.
Największym problemem w czasie montażu garażu blaszanego jest jego rozmiar. Może on znacząco utrudnić samodzielne zamontowanie garażu, nawet jeśli dysponujemy pomocą drugiej osoby. Garaże to konstrukcje o dużej kubaturze oraz trudne w czasie samodzielnego manewrowania. Dlatego by mieć pewność, że zadanie to zostanie wykonane sprawnie i szybko, a przede wszystkim bez narażenia konstrukcji garażu na szwank, warto powierzyć je specjalistom.
Warto podkreślić na koniec, że do przeprowadzenia montażu konieczne jest wcześniejsze samodzielne przygotowanie podłoża, poprzez jego wyrównanie, a także stworzenie podstawy pod garaż. Firma, która przeprowadza montaż, może pomóc nam w jego kotwiczeniu, choć często jest to usługa realizowana w wariancie tymczasowym. Jeśli zdecydujemy się z niej skorzystać, konieczne będzie późniejsze przeprowadzenia kotwiczenia na własną rękę lub z pomocą firmy budowlanej.